Skip Navigation
 

Jamniki, kto to taki?

jamnik długowłosy st.
Jamnik, kto to taki?

Jamnik, kto to taki, czyli jednak jamnik

Tak, załóżmy że to jednak ma być pies, jesteś na tyle świadomy i odpowiedzialny żeby się na to zdecydować nadszedł czas na wybór rasy. Pewnie masz swoje preferencje i oczekiwania. Było by miło gdybyś pomyślał że pies też je ma!!!! Bądź realistą, w domu ciasno, średnie zagęszczenie domowników równe 1 na 5 m2 a tobie wymarzył się dog lub bernardyn – daruj sobie, twój przyszły niedoszły pies też ci będzie wdzięczny. Są przecież rasy małych psów w których możesz przebierać.
Jak lubisz ciepełko i nie koniecznie, krótkie spacery na które zabierasz suchy prowiant żeby mieć siły z niego wrócić, nie kupuj np. siberiana husky itp. itd. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i czytaj, czytaj wszystko co dotyczy wybranej przez ciebie rasy.
Jeżeli nie masz pomysłu to podpowiem – jamnik. Tylko jamnik.
Niektórzy mówią że posiadanie jamnika nie nobilituje, zupełnie jak posiadanie fiata, być może, ale czy musi? Jeżeli masz z tym problem to czy w ogóle powinieneś mieć psa?, jakiegokolwiek? Jamnik może jest i mały z krótkimi łapkami ale to pies o wielkim sercu, i jak mało który pies potrafi człowieka trafić prosto w serce. Gdy nadejdzie jego czas, nigdy go nie zapomnisz a następnym psem w 99% będzie jamnik. Wybór jamników jest duży, możemy pogrymasić w jamniczej sierści ( długa, krótka, szorstka), wielkości (króliczy, miniatura, standard) i kolorystyce ( rudy, mahoń, marle). Słowem 9 jamniczych możliwości nie wspominając o kolorze.
Jak masz problem to podpowiem – jamnik długowłosy standardowy a uwzględniając moje osobiste preferencje rudy lub mahoń, ale to ty podejmujesz decyzję.


Witryna promuje rasę jamniki długowłose standardowe.