Skip Navigation
 

Jamniki - płeć ?

jamnik długowłosy-chłopak
Jamniki - płeć ?

Jamnik – chłopak czy dziewczyna ?


Tylko i wyłącznie suczka jamnika, miła, cieplutka, bardziej uczuciowa i przywiązana, a chłopaki to same problemy. Bywają agresywni, nadpobudliwi i jak każdy chłop w określonym wieku mogą mieć problem z prostatą.
Nie, nie, tylko jamnik chłopak, jak to w większości przypadków w świecie zwierząt, osobniki tej płci z reguły jest dorodniejszy, piękniejszy i z reguły ma dłuższą wspaniałą sierść. Sprawia mniej kłopotów, brak problemów z cieczkami no i nie ma ciąż urojonych a później ewentualnego ropomacicza.
Wszystko to prawda i wszyscy mają rację. To kwestia gustu a jak powszechnie wiadomo gusta nie podlegają osądom. Wszystkie te rzeczy mogą ale nie muszą wystąpić, no za wyjątkiem cieczki, bo ta na pewno będzie, ale tak naprawdę nie jest problemem.
Jeżeli nie masz planów rozrodczych związanych ze swoim jamnikiem, możesz pomyśleć nad rozwiązaniem polecanym przez wielu weterynarzy. Sterylizacja pozwoli uniknąć ciąż urojonych i w konsekwencji ropomacicza a kastracja ograniczy agresję ( o ile jest), ułatwi układanie i zapobiegnie rakowi prostaty. Decyzja musi być dogłębnie przemyślana i skonsultowana z weterynarzem.

Pamiętaj też że istnieje duża różnica pomiędzy samcem jamnika długowłosego standardowego, a krótkowłosego. Krótkowłosy ma najczęściej zdecydowanie mocniejszy charakter i od właściciela też go wymaga. Stąd częsta uwaga dotycząca kontaktu z dziećmi. Długowłosy ma dość „miękki” charakter i zachowaniem mniej odbiega od suczki długowłosej. Jest bardziej przytulaśny i całuśny.


Witryna promuje rasę jamniki długowłose standardowe.